Роботою терапевтів та сімейних лікарів задоволені 70% українців, повідомила керівник магістерської програми "Менеджмент в охороні здоров'я" Тетяна Степурко під час презентації дослідження "Індекс здоров'я. Україна – 2016".
"Досить високий рівень задоволеності людей був дуже несподіваним і цікавим результатом. Ми пов'язуємо це з досить низькими очікуваннями. Якщо у людини не дуже високі очікування, його задоволеність навіть від чогось мінімального, але отриманого, є досить високою", - сказала вона.
Максимальний рівень задоволеності роботою терапевтів та сімейних лікарів був зареєстрований у Тернопільській області – 84%, Чернігівській та Миколаївській областях – по 83%, мінімальний – у Кіровоградській – 47% задоволених.
Схожі результати були отримані і при вивченні рівня задоволеності стаціонарною допомогою. Максимальну кількість людей, що позитивно оцінили допомогу в стаціонарі, було також зареєстровано у Тернопільській та Миколаївській областях – на 76%, мінімальне у Кіровоградській – 29%.
При цьому в Кіровоградській області 94% респондентів відповіли, що відвідували лікаря під час останньої хвороби, тоді як у Тернопільській – 52%, а Миколаївській 56%. Загалом в Україні під час останньої хвороби до лікаря зверталися 62% респондентів.
Згідно з опитуванням, в середньому при амбулаторному зверненні доктор виписує чотири лікарські препарати, компенсацію за їх придбання від страхової компанії і держави отримують лише по 2% пацієнтів, від лікарняної каси – 1%.
Сума витрат на лікарські препарати в місяць в середньому по Україні становила 550 грн. Мінімальне значення цього показника було зафіксовано у Житомирській області і становило 238 грн, максимальне в Рівненській області – більше однієї тис. грн.
Дослідження "Індекс здоров'я. Україна – 2016" було проведено Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з Фондом "Соціальні індикатори" та завдяки підтримці Міжнародного фонду "Відродження".
У період з 15 травня до 30 червня 2016 року було опитано 10,2 тис. осіб - за 400 з кожної області України. Теоретична похибка дорівнює 1%.
http://ua.interfax.com.ua/news/general/389684.html